skip to Main Content
تلفن مرکزی فروش 90000350 info@tadbirgaran-acc.com
تلفن دفتر تهران : 02188804245 تلفن دفتر کرج : 02632551101
آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی

آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی

آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی

حسابرسی و حسابدار دو روی سکه می باشند که با استفاده از آن ها می توان به صحت اطلاعات مالی پی برد. حسابدار وظیفه دارد تا اطلاعات مالی را ثبت، نگهداری، طبقه بندی ودر نهایت گزارشگری کند. حسابرس نیز راستی و صحیح بودن این اطلاعات را تایید می کند. با وجود حسابرسی هایی که انجام می شود، سلامت یک شرکت نیز بیان می شود. متاسفانه در دنیای امروز دور زدن قوانین امری رایج و بسیار راحت می باشد، همان گونه که وکلا می توانند قانون را به نحوی دیگر بیان کنند، حسابدار ها نیز با استفاده از حساب سازی گزارش های مالی را تغییر می دهد.

حسابرس ها وظیفه دارند تا تمامی تقلب ها و خطا های موجود در حساب های را کشف کنند و در نهایت اطلاعات مالی حقیقی و عاری از تقلب و خطا را آشکار سازند. حرفه‌ی حسابرسی هیجان زیادی داشته و مانند کارگاه های جنایی همیشه در حال یافتن ردی از خطا و یا تقلب می باشند. همان گونه که حسابدار ها در حال پیشرفت و ترقی هستند و در مقابل حسابرس نیز باید پیشرفت های زیادی داشته باشد، از این رو  آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی با صعودی می باشد.

خرید نرم افزار سپیدار سیستم از بهترین وب سایت خرید و پشتیبانی سپیدار

آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی-وب سایت تدبیرگران

حسابرس کیست؟

حسابرس در واقع یک حسابدار بسیار ماهر می باشد که از تمامی فنون حسابداری آگاه است. اما به جای ثبت رویداد های مالی وظیفه دارد تا صحت اطلاعات مالی را مورد ارزیابی قرار دهد. در حال حاضر هر روز با کلاه بردای ها و اختلاس های زیادی مواجه می شویم، این جرائم مالی توسط حسابدار های قهاری انجام شده است که در حساب سازی توانایی خیره کننده ای داشته اند، به حدی که کلاغ را به جای قناری جا زده اند و هیچ کسی کلک آن ها را متوجه نشده است. در چنین مواقعی لازم است تا علیه فن ماهرانه ی حسابدار یک ضد فن زده شود و تمام حساب سازی ها بر ملا شود.

حسابرس وظیفه دارد تا اطلاعات مالی را با دقت فراوان مورد بررسی قرار دهد، هر گونه موراد مشکوک را ردیابی کند تا به منشا اصلی و حساب سازی های ماهرانه برسد. اگر حسابرسی انجام نشود، شرکت ها مدام در حال فریب دیگران هستند. برای پرداخت کمتر مالیات، سود خالص ناشی از فعالیت های عملیاتی را کمتر از واقع نشان می دهند و یا یک شرکت سهامی با هویت سازی جعلی و یا حساب سازی های مختلف دارایی بسیاری از مردم را دزدیده و اختلاس می کنند. هزاران فریب و کلاه برداری در دنیای مالی وجود دارد که گریز از آن ها اجتناب ناپذیر است. حسابرسی ها اگر به درستی توسط افراد ماهر و متخصص انجا شود، تمامی این فعالیت ها به درستی ردیابی خواهد شد. با وجود خیانت هایی که در حوزه ی مالی انجام می شود، نیاز به حسابرسی مبرم است و آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی بسیار درخشان می باشد.

حسابرس کیست؟-وب سایت تدبیرگران

آیا حسابرسی تنها برای جلوگیری از تقلب است؟

در طول دوره های مالی فعالیت های زیادی انجام شده است که یک سری منجر به تحمل هزینه و یک سری دیگر مربوط به تحقق درآمد می باشد. حجم عظیمی از اطلاعات مالی و ارقام متعدد وجود داشته که گاهی نظم بخشی به آن ها بسیار خسته کننده و ملول آور می باشد. به دلیل حجم کاری زیاد احتمال بروز خطا در پردازش اطلاعات مالی وجود دارد. منظور ازا شتباه و خطا ایجاد تغییرات نادرست در حساب های مالی به صورت غیر عمدی است. به دلیل حالت دومینو واری که اطلاعات مالی با همدیگر دارند، زمانی که خطایی در یک آیتم ایجاد می شد، این خطا از یک آیتم به آیتم بعدی منتقل یافته و در نتیجه گزارش گری را کاملا غلط می کند.

به عنوان مثال ثبت یک هزینه با مبلغی بیش از واقع ابتدا دفتر روزنامه، سپس دفتر کل را تغییر می دهد. صورت سود و زیان به کلی عوض شده و در نهایت سود کمتر از واقع و یا زیان نمایش داده می شود. در ادامه سرمایه نیز غلط بوده و ترازنامه به کلی اشتباه خواهد شد. از این رو از حسابرس استفاده می شود تا با کشف اشتباه وخطا ها که به صورت سهوی انجام شده اند، صحت صورت های مالی را تعیین کند.

سپیدار سیستم و پشتیبانی 24 ساعته را از وب سایت ما بخواهید.

 

کلام پایانی

با وجود این که تکنولوژی در حسابداری نقش زیادی دارد، اما هم چنان ترفند های قدیمی که منجر به حساب سازی های مختلف می شوند، رواج دارند. علاوه بر آن احتمال بروز خطا و یا اشتباه در فعالیت حسابدار وجود دارد، با وجود چنین شرایطی حسابرسی یکی از ارکان مهم فعالیت های مالی یک واحد اقتصادی می باشد. آینده‌ی حرفه‌ی حسابرسی کاملا درخشان بوده و شرکت ها نیاز به یک کارمند متخصص در امور حسابرسی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top